Biblioteka

Dedykacja dla Kowalskiego

Kobieta dzwoni do radia: - Dzień dobry, chciałam powiedzieć, że znalazłam dziś rano portfel. W środku było 3500 złotych w gotówce, oraz czek na okaziciela opiewający na sumę 12.000 euro. Było też prawo jazdy na nazwisko Krzysztof Kowalski, zamieszkały przy ulicy Polnej 25 m 19 w Warszawie. I mam w związku z tym gorącą prośbę: - Proszę Panu Krzysiowi puścić jakiś fajny kawałek z dedykacją ode mnie. … Czytaj »

Kategorie: Humor

Sernik z masą krówkową

Składniki: 1 kg białego sera (najlepiej tłusty 3 x zmielony), 2 łyżki mąki ziemniaczanej, 3 jajka, 4 łyżki cukru, 1 łyżka przyprawy do sernika, 500 g masy krówkowej, ok.100 g płatków migdałowych do dekoracji, 100 g masła, ok. 200 g pełnoziarnistych ciastek digestive. Jajka, ser, cukier, przyprawę do sernika, masę krówkową ( 3 łyżki zostawiam do dekoracji), mąkę ziemniaczaną wrzucamy do miski i delikatnie mieszamy albo mikserem na niewielkich obrotach albo łyżką. Ciastka kruszymy i mieszamy z rozpuszczonym masłem. Wykładamy nimi okrągłą formę do pieczenia. Na pokruszone ciastka wykładamy masę wyrównując górę. Następnie pieczemy w piekarniku w temperaturze 125°C przez ok.1,5 godziny. Po wystygnięciu ciasta wkładamy je na całą noc do lodówki. Na drugi dzień smarujemy sernik masą krówkową i posypujemy płatkami migdałowymi. … Czytaj »

Kategorie: Ciasta i ciasteczka, Kuchnia, Przepisy

Wizyta w zoo

W zoo przed klatką z małpami synek pyta się mamy: - Mamusiu dlaczego w tej klatce zamknęli informatyków? - Jak to informatyków? – pyta mama - No tak, jak nasz tatuś – nieogolone, brudne i mają odparzenia na siedzeniu. … Czytaj »

Kategorie: Humor

Bajeczka dla dorosłych

Córeczka pyta się mamy tuż po wysłuchaniu bajki: - Mamusiu, czy wszystkie bajki zaczynają się od „Dawano, dawno temu”? - Nie kochanie – odpowiada mama – niektóre z nich zaczynają się od „Skarbie, muszę dziś zostać dłużej w pracy”. … Czytaj »

Kategorie: Humor

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Czym jest i co daje Uniwersytet Trzeciego Wieku? Rozmowy Polaków na emeryturze z reguły dotyczą stanu zdrowia i ciekawostek z podwórka. Jednak wiek średni to nie tylko rozmowy o wnukach i bolączkach zdrowotnych. Warto pomyśleć o sobie i wykorzystać nadmiar wolnego czasu na poszerzenie własnych zainteresowań i marzeń. W tym celu można zainteresować się Uniwersytetem Trzeciego Wieku. To forma uniwersytetu otwartego, gdzie na wykładach możesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej, popularyzacji osiągnięć technicznych, psychologii, literatury, sztuki, ale również finansów i prawa. Nigdy nie jest za późno na naukę, nie trzeba rezygnować z aktywności umysłowej na emeryturze! Co więcej, właśnie w takich miejscach można poznać ciekawych ludzi, nawiązać nowe znajomości, podzielić się swoimi zainteresowaniami. Wiek dojrzały nie musi się kojarzyć z bezruchem i monotonią. Ćwiczyć należy nie tylko ciało, … Czytaj »

Kategorie: Ciekawostki