Biblioteka

Kazanie i akumulator

Proboszcz miał właśnie rozpocząć kazanie, kiedy ktoś podał mu karteczkę. Duchowny ją przeczytał i powiedział do zgromadzonych : - Ktoś zostawił przed kościołem samochód na światłach. Podawszy numer rejestracyjny dodał: - Obawiam się, że akumulator nie wytrzyma do końca kazania. … Czytaj »

Kategorie: Humor

Fotograf

Fotograf jest gościnnie na kolacji u znajomego. Oglądają jego fotki, gospodyni zachwycona: - Ależ przepiękne zdjęcia, musi mieć Pan bardzo drogi aparat. Gość nie skomentował tej uwagi. Po zjedzonej kolacji zbiera się do domu. W drzwiach całuje szarmancko panią domu w dłoń żegnając się słowami: - Kolacja była wyśmienita, wręcz wspaniała, musi mieć Pani bardzo drogie garnki… … Czytaj »

Kategorie: Humor

Maszynistka

Dyrektor zagląda do pokoju maszynistek i ze zdziwieniem zauważa, że jedna z nich z mozołem odszukuje klawisz, który powinna nacisnąć. Pyta więc: Według jakiej metody uczyła się Pani maszynopisania? Według metody biblijnej. To znaczy? Szukajcie, a znajdziecie. … Czytaj »

Kategorie: Humor

Kowalski na urlopie

Kowalski wrócił z urlopu z Norwegii. Wszyscy w pracy pytają, co widział, co oglądał, co zwiedzał. Ten przechwala się ponad miarę. Nagle jeden z kolegów pyta: - A fiordy widziałeś? - Stary, fiordy to mi z ręki jadły! … Czytaj »

Kategorie: Humor

Kod lekarski

Kolejka przy aptece. Pierwszy klient podchodzi do okienka, daje receptę, aptekarz mówi mu: - 320 złotych proszę. Drugi podchodzi, daje receptę, aptekarz mówi mu: - 340 złotych. Trzeci podchodzi, aptekarz mówi mu: - 390 złotych. Czwarty facet w kolejce się lekko poddenerwował i mówi: - Panie magister, wszyscy idziemy od tego samego lekarza, wszyscy mamy taki sam lek na recepcie, dlaczego jedni płacą mniej, a inni więcej? Magister odpowiada: - No wie pan, mamy taki kod z lekarzem, taką umowę…. Facet się zdenerwował i mówi: - Panie, niech pan nam powie co to za lek, dlaczego ma inną cenę? Na recepcie było napisane : CC NWCMJDMCC CC. Klienci zaczeli nerwowo naciskać na aptekarza, bardzo chcieli, żeby im przeczytał co to znaczy, co to za lekarstwo… W końcu aptekarz pod wpływem nacisku zaczął czytać z rumieńcami na twarzy: - Cześć Czesiek, Nie Wiem … Czytaj »

Kategorie: Humor