Biblioteka

Poświąteczne wyprzedaże

W sklepach niemal na całym świecie w okresie poświątecznym mamy wszelkiego rodzaju wyprzedaże. Sami tylko Brytyjczycy zostawili w centrach handlowych w poświąteczny poniedziałek ponad 50 mln funtów. Do Polski zwyczaj tego typu wyprzedaży (jak większość zwyczajów ostatnimi czasy) przywędrował właśnie z Zachodu. Koniec roku to czas inwentaryzacji, „wietrzenia magazynów” w trakcie których handlowcy chcą pozbyć się zalegającego na magazynach towaru. To doskonała okazja do zrobienia udanych zakupów, gdyż często za niewielką cenę można trafić na świetny zakup. Ceny ubrań, butów czy kosmetyków w niektórych galeriach handlowych po świętach obniżono nawet o połowę. Do kas w wielu sklepach ustawiają się długie kolejki. Również początkiem roku można liczyć na wielkie obniżki cen. Przecena towaru o 20-50% naprawdę może skusić do niejednego nieplanowanego zakupu. … Czytaj »

Kategorie: Ciekawostki, Ona i On

Straszydło

Dzieci podchodzą do hrabiego spacerującego po parku i wskazując na zamek, pytają: - Czy pan mieszka w tym zamku? - Tak. - A czy tam nie ma żadnego straszydła? - Nie ma. Jestem jeszcze kawalerem. … Czytaj »

Kategorie: Humor

Sylwestrowa lista przebojów

Impreza sylwestrowa nie będzie udana bez dobrej muzyki. Oto lista tegorocznych hitów, które sprawią, że nikt nie będzie podpierał ścian: 1) „Radio hello” / ENEJ – zespół powstał w 2002 roku, jednak rozgłos uzyskał dopiero po występie w show Must Be The Music. Mieszanka energetycznego rocka, folku, reggae oraz ukraińskiego rytmu rozkręci każdą imprezę. 2) „Bez łez” / EWA FARNA – młoda artystka tworzy zarówno w języku polskim, jak i czeskim. Jej największym przebojem jest utwór „Cisza” z krążka o tym samym tytule. W tym roku ogromną popularnością cieszyła się płyta „EWAkuacja”, z której pochodzi przebój „Bez łez”. 3) „Rabiosa” / SHAKIRA – latynoskie rytmy to coś, czego nie może zabraknąć na żadnej imprezie. Najnowszy przebój kolumbijskiej piosenkarki brzmi świetnie zarówno w wersji angielskiej, jak i hiszpańskiej. 4) „Save The World Tonight” / SWEDISH … Czytaj »

Kategorie: Ciekawostki, Inspiracje, Polecane

Czy wiesz…że burak ćwikłowy jest znakomitym lekarstwem?

Stosowany w naszej kuchni burak ogrodowy jest znakomitym lekarstwem na nerwice, grypę, anemię, czy w dolegliwościach wątroby. Utarty burak ćwikłowy z dodatkiem startego chrzanu oraz kminku poprawia pracę wątroby, odkwasza, ułatwia trawienie ciężkostrawnych mięs. Odkwaszające działanie buraka na organizm nie zależy od postaci w jakiej jest spożywany. Możemy jeść go ugotowanego, na surowo, na ostro, z chrzanem. Można również pić sok z utartych buraków. Na pewno jego spożycie wyjdzie nam na zdrowie. … Czytaj »

Kategorie: Ciekawostki, Kuchnia

Bankier i żebrak

Do znanego bankiera warszawskiego Truskiera przyszedł żebrak. Służba nie wpuściła go. Na to ów żebrak narobił tak dużego wrzasku, że sam bankier zjawił się, żeby zobaczyć, co się stało. - Panie bankierze – zawołał żebrak – moja rodzina umiera z głodu. Żądam od pana pomocy. Bankier wręczył mu dwadzieścia rubli i oświadczył: - Ma tu pan 20 rubli, ale chcę panu zwrócić uwagę, że gdyby pan nie zrobił awantury, dostałby pan czterdzieści. - Panie bankierze – rzekł żebrak chowając pieniądze – pan jest bankierem, czy ja panu zwracam uwagę, jak ma pan robić operacje bankowe? Niech więc pan nie zwraca żebrakowi uwagi, jak ma żebrać. … Czytaj »

Kategorie: Humor