Biblioteka

Mięsny Jeż, czy go zjem? Czy go zjesz?

Ostatnio uwagę internautów i telewidzów przyciągnęła oryginalna i zarazem kontrowersyjna potrawa. To dzięki niej audycja Pamiętniki z wakacji zdobyła dość dużą popularność. Już teraz filmik i potrawa  jest prawie tak sławna jak sposób na podryw Dariusza z Trudnych Spraw (ciekawi mnie, co będzie następne). Mięsny jeż jest potrawą prostą do przyrządzenia i niewymagającą dużej ilości składników, dzięki czemu możemy szybko zjeść porządny „tłusty” posiłek. Do przygotowania mięsnego jeża będziemy potrzebowali: 5 parówek, 5 plastrów szynki, 5 plastrów salami, pasztet, sałatę, oliwki i cytrynę. Sposób przygotowania: kroimy wędlinę parówki owijamy w plastry szynki na dużym talerzu układamy najpierw liście sałaty (w trójkącie: policzki i broda), następnie układamy wędlinę: parówki na górze, plasterki na dole z oliwek robimy oczy z ćwiartki cytryny robimy uśmiech „jeża” Gdy przyrządzimy to jakże wspaniałe danie, trzeba pamiętać, aby na konsumpcję nie zapraszać teściowej, … Czytaj »

Kategorie: Humor, Inspiracje, Kuchnia, Muzyka i Rozrywka, Przepisy

Mamy pracować do 67 roku życia. Dlaczego?

W najbliższych dniach polski rząd ma podjąć decyzję w sprawie wprowadzeniu ustawy podnoszącej wiek emerytalny. Mówiąc krótko mamy pracować do 67 roku życia. Związkowcy już rozpoczęli protest i demonstracje. Czy rzeczywiście mamy się czego obawiać? Jakie będą konsekwencję wprowadzenia wydłużonego czasu pracy? Dlaczego nie można pozostać w aktualnym systemie emerytalnym? Obecny system emerytalny jest już troszkę przestarzały. Ogólnie zakłada on, iż wszyscy pracujący Polacy odprowadzają składki, które bezpośrednio są przeznaczane na wypłaty dla emerytów. Problemem stają się proporcje osób aktywnych zawodowo do tych którzy już nie pracują. Statystyki mówią jasno: w 2010 roku na jednego emeryta przypadały cztery osoby pracujące, za osiem lat będą to już tylko 3 osoby, a w 2035 zaledwie 2. Według przewidywań w 2060 roku ponad 30 % obywateli naszego kraju będzie po 65 roku życia. Będzie to … Czytaj »

Kategorie: Ciekawostki, Polecane

Kobieta zmienna jak pory roku

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje analiza kolorystyczna. Co to takiego i dlaczego warto poświęcić na to czas i pieniądze? Otóż jest to usługa oferowana przez profesjonalnych stylistów, która polega na dobraniu kolorów pasujących do danego typu urody. W zależności od tego, jaki typ prezentujemy, powinniśmy tak dobierać odcienie naszych ubrań, aby ładnie komponowały się z kolorem naszej cery, włosów i oczu. W czasie wizyty stylista przystawia do naszej cery chusty w różnych odcieniach i dokonuje profesjonalnej oceny. Dowiemy się, które kolory dodają nam blasku, a których powinniśmy zdecydowanie unikać. Wyróżniamy cztery podstawowe typy urody, które odpowiadają porom roku. Oczywiście istnieją także typy mieszane, które mają zdecydowanie większy wybór, jeżeli chodzi o kolory. Tutaj skupimy się na podstawowych zasadach, którymi powinnyśmy kierować się przy doborze garderoby. Pani Wiosna Przede wszystkim sprawia wrażenie osoby … Czytaj »

Kategorie: Inspiracje, Kobieta

El Testosteron vs Hardkorowy Koksu

Już 27.04.2012 w katowickim spodku zmierzą się dwie bardzo dobrze znane postacie: Robert Burneika „Hardkorowy Koksu” i Marcin Najman „El Testosteron”. Robert Burneika jest znany i sławny głównie z filmików na portalu: youtube. Każdy kojarzy go pozytwnie, potrafi rozbawic ludzi w bardzo oryginalny sposob. Nie obawia się swojego rywala, ponieważ ten już dwa razy naraził się na porażkę. Marcin Najman twierdzi, że Robert wcale nie podchodzi do walki bezstresowo. Sugeruje mu trening, gdyż jak sam twierdzi zna sposób aby go pokonać. Jakie szanse waszym zadaniem ma Najman z naszym youtubowym ulubieńcem i czy aby „Koksowi” będzie potrzebny jakikolwiek wysiłek żeby go pokonać? Moim zdaniem walka skończy się tak szybko jak się zaczęła, z przewagą dla Roberta. Wybiera się ktoś  do spodku? Macie jakieś informacje na temat biletów? A tym czasem, można posłuchać co o tym sądzi … Czytaj »

Kategorie: Bez kategorii, Humor, Muzyka i Rozrywka, Sport

Dlaczego zmieniamy czas z zimowego na letni?

Czas zimowy i letni określają czas lokalny, jaki zgadza się przyjąć konkretne państwo na pewien okres. Okresy te są dokładnie opisane według precyzyjnie wyznaczonych reguł. Przykładowo w Europie, jest to ostatnia niedziela marca i października. W Polsce, gdy w październiku przechodzimy na czas zimowy, odejmujemy jedną godzinę, dzięki temu cieszymy się snem godzinę dłużej. Natomiast w przypadku, gdy pod koniec marca przechodząc z czasu zimowego na letni, musimy liczyć się z wcześniejszą pobudką. Mając już podstawowe informacje na temat zmiany czasu, możemy przejść dalej i spróbować odpowiedzieć na główne pytanie: dlaczego dwa razy do roku przesuwamy wskazówki zegara i jakie są tego skutki? Wydajniejsze wykorzystanie światła słonecznego – zmiana czasu ma się przyczyniać do zwiększenia oszczędności energii elektrycznej. Załóżmy, że większość ludzi budzi się między godziną 6 a 8 rano, kiedy jest … Czytaj »

Kategorie: Ciekawostki