Biblioteka

Śmiech przez łzy, czyli piłkarski humor

Koniec Euro zbliża się wielkimi krokami, emocje opadają i czas pogodzić się z porażką Polaków, którzy w najsłabszej grupie zajęli ostatnie miejsce. Popatrzmy na Euro z przymrużeniem oka i żyjmy nadzieją, że polska reprezentacja zrehabilituje się w kolejnych rozgrywkach. Ronaldo w jednym z wywiadów: „Bóg zesłał mnie na ziemię, abym nauczył ludzi grać w piłkę”. Na to Messi: „Nikogo nie zsyłałem”. Co zrobi kibic, gdy Polacy wygrają Euro 2012? - Wyłączy konsolę i pójdzie spać. Podchodzi kibic do Smudy i pyta się:  - Panie trenerze, co tam u Pana słychać? - U mnie bez zmian.  - Boże, kiedy nasi wyjdą chociaż z grupy? – Nie za mojej kadencji. Dlaczego polska reprezentacja gra jak gra? - Bo wszyscy obrońcy są pod krzyżem. Przychodzi Smuda do wróżki i pyta o wynik finałowego meczu Polska-Niemcy na Euro 2012. Na to wróżka: - Polacy strzelą 2 gole. Smuda odetchnął … Czytaj »

Kategorie: Humor, Sport

Wakacyje pół żartem, pół serio

Z racji, iż zbliża się okres wakacyjny, pewnie zastanawiacie się, gdzie w tym roku spędzić urlop. Z niektórych sondaży wynika, że mniejsze koszty poniesiemy wyjeżdżając nad zagraniczne morze. Z wstępnych przewidywań wynika, że druga połowa lipca będzie wprost idealna do spędzenia wolnego czasu nad morzem czy nad jeziorem. Początkiem sierpnia przewidywane jest ochłodzenie, za to później znowu wracają piękne, upalne dni. Jak myślicie, gdzie i kiedy spędzić w tym roku wakacje? Dla poprawienia nastroju i pomocy w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy trochę humoru: Dwóch turystów z Izraela zwiedza Watykan, podziwiają przepych i bogactwo. Jeden wzdycha: Popatrz, a zaczynali od stajenki… Warszawiak, Ślązak i Kaszub na wakacjach w Egipcie płynąc łódką, wyłowili z wody gliniany dzban z dziwną pieczęcią. Złamali pieczęć, no i oczywiście z dzbana wyleciał dżinn. - Dobra, uwolniliście mnie, to macie wasze trzy … Czytaj »

Kategorie: Bez kategorii, Humor, Muzyka i Rozrywka

Polski Bałtyk czy zagraniczne morze?

Rozpoczął się czas wakacyjnych urlopów. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliśmy, dokąd udać się na wypoczynek, zastanówmy się nad paroma istotnymi kwestiami. Przede wszystkim dobrze obliczmy nasz budżet wakacyjny i skonfrontujmy go z cenami pobytu w danym miejscu. Czy aby na pewno stać nas na wypoczynek nad polskim morzem? Wbrew pozorom, może okazać się, że wyjazd za granicę będzie o wiele tańszy od wczasów nad Bałtykiem. Koszt wynajęcia pokoju w nadmorskim kurorcie kształtuje się w okolicach 70 zł, podczas gdy na Chorwacji cena wynajmu od osoby rzadko kiedy przekracza 15 Euro, czyli ok. 60 zł. Prawdziwym szokiem są jednak ceny w nadbałtyckich sklepikach i restauracjach. Za porządny obiad dla dwóch osób trzeba zapłacić około 100 zł! Taniej można zjeść tylko w barach typu fast food, ale czy po to jedziemy nad morze? Bałtyk odstrasza … Czytaj »

Kategorie: Polecane

Jak walczyć z upałami?

Do naszego kraju zawędrowała długo oczekiwana fala upałów. Jedni się cieszą, inni wręcz przeciwnie – jest im za gorąco. Wysoka temperatura może mieć niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie, a nawet zagrozić naszemu zdrowiu. Przedstawiamy kilka cennych porad jak bronić się przed upałem w najcieplejszych miesiącach. 1. Należy unikać wychodzenia na słońce w godzinach od 10 do 15. Wtedy właśnie istnieje największe ryzyko udaru słonecznego. 2. Jeśli już jesteśmy na zewnątrz, pamiętajmy o nakryciu głowy, które uchroni nas przed udarem. 3. Ograniczmy picie kawy, przyczynia się ona do odwodnienia organizmu. 4. Jeżeli wybieramy się na spacer koniecznie zabierzmy ze sobą butelkę wody. 5. Po pracy odpoczywajmy w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu, tak aby nasz organizm mógł się schłodzić. 6. Unikajmy gwałtownych skoków temperatury. Wychodząc z samochodu wyposażonego w klimatyzację dajmy organizmowi czas na przystosowanie się do temperatury panującej … Czytaj »

Kategorie: Ciekawostki

Mecz ostatniej szansy

Organizacja Euro 2012 to dla Polski najtrudniejszy w historii sprawdzian umiejętności logistycznych. Już sama ceremonia otwarcia pokazała, że mylili się ci, którzy przepowiadali największą w dziejach klęskę organizacyjną. Wszystko poszło zgodnie z planem, a układ taneczny wykonany przez 800 tancerzy z całego świata zachwycił samego prezydenta UEFA – Michela Platiniego. Oprócz nieprzyjemnego incydentu z rosyjskimi i polskimi pseudokibicami, nic (jak na razie) nie zdołało zmącić piłkarskiej sielanki. Już teraz pojawiają się głosy, że pod względem poziomu piłkarskich emocji są to najlepsze mistrzostwa ostatnich lat. Mamy za sobą kilka pasjonujących meczów, które przybliżyły do awansu drużynę niemiecką, portugalską i rosyjską. A co z nami, Polakami? Po dwóch remisach – z Grecją i z Rosją nasze szanse na awans można określić jako umiarkowane. Mecz z reprezentacją rosyjską należał do gatunku dreszczowców. Choć Rosjanie byli … Czytaj »

Kategorie: Polecane, Sport