Biblioteka

Czas na zmiany w PZPN

O tym, że dotychczasowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Grzegorz Lato nie będzie kandydował na kolejną turę już wiemy. Wielu z nas słysząc tą wiadomość odetchnęło z ulgą. Dlaczego? Odpowiedź stanowi poniższe podsumowanie jego pracy. Cztery lata działalności PZPN pod władzą Laty przyniosło sporo skandali. Najsławniejszy z nich to zniknięcie orzełka z koszulek naszych reprezentantów i zastąpienie go logiem PZPN. Wywołało to burzę wśród kibiców. Prezes zamiast zachować się fair i przyznać do błędu wolał obarczyć winą swoich współpracowników. Kolejna afera tzw. „nagraniowa” dotyczyła budowy nowej siedziby PZPN i jak można się spodziewać chodziło delikatnie mówiąc o „nieścisłości finansowe”. Skończyło się to zwolnieniem, ale nie prezesa tylko sekretarza generalnego – pana Kręciny. Z elokwencją i językiem obcym u prezesa również było na bakier. Z wypowiedzi typu: „for tu for” czy „ewrybady” … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Sport

Muszka w roli głównej

  Nadeszła jesień, a wraz z nią inwazja muszek owocówek. Każdy kto dba o porządek w domu wie, że te małe stworzonka potrafią być bardzo uciążliwe. Wystarczy skórka z pomidora lub niedopity kompot, aby w kuchni zaroiło się od latających najeźdźców. Jak z nimi walczyć? Przede wszystkim zapobiegać. Pod żadnym pozorem nie wolno pozostawiać odkrytych owoców, a także otwartych soków i win, ponieważ najbardziej przyciąga je zapach powstający w czasie fermentowania. Po drugie, wszelkie odpady, zwłaszcza spożywcze powinny się znaleźć w koszu z przykrywką. Należy także pamiętać o dokładnym płukaniu gąbek do mycia naczyń i szorowaniu desek do krojenia, gdyż nawet śladowe ilości resztek z jedzenia działają na muszki jak płachta na byka. Jeśli jednak muszki zaatakowały naszą kuchnię, musimy stawić im czoła. Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na ich pokonanie. Możemy zastawić pułapkę na … Czytaj »

Kategorie: Ciekawostki, Kuchnia, Pomysłowa Pani Domu, Twój dom

Nasilające się ataki Cyberprzestępców

Ostatnimi czasy zrobiło się głośno o tak zwanych „Cyberprzestępcach”, którzy wykorzystują złośliwe oprogramowanie w Sieci do celów zarobkowych. Przestępcy włamują się do niezabezpieczonych komputerów, blokują działanie systemu i wyświetlają komunikat: Jak podkreślają analitycy zagrożeń z firmy ESET ten nowy podstęp, to kolejny już złośliwy program, który w ostatnim czasie bierze na cel Polaków, blokuje ich komputery i próbuje wyłudzić pieniądze. Zagrożenie przedostaje się na dysk komputera, m.in. poprzez zainfekowane strony WWW. Po zagnieżdżeniu się w systemie złośliwe oprogramowanie łączy się z jedną z ustalonych domen i weryfikuje numer IP internauty, a następnie blokuje komputer i wyświetla w ojczystym języku swojej ofiary informację, jakoby powodem blokady było odwiedzenie zakazanej strony internetowej, m.in. strony z dziecięcą pornografią. Warto zatem zabezpieczyć się przed złośliwym oprogramowaniem. W internecie znajduje się multum … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Bez kategorii, Ciekawostki, Polecane

Kino pokoleniowe

Każde pokolenie ma własny czas, własne marzenia i dążenia, ale również i wspólne obawy. Pokolenie lat 80., czyli ludzie, którzy dorastali po przemianach politycznych roku 89′ tworzą grupę, która w oczach socjologów uchodzi za jeden z najdziwniejszych tworów społecznych, jakie pojawiły się w Polsce po II wojnie światowej. Nasze dzieciństwo przypadło na czasy, kiedy w świadomości społecznej następowały głębokie i dramatyczne przemiany. Ludzie znudzeni szarością PRL-u stopniowo szykowali się do zmian „na lepsze”. Tymczasem dzieciom z pokolenia lat 80′ niewiele potrzeba było do szczęścia. Byliśmy ostatnim pokoleniem, które bawiło się na podwórku w „dwa ognie” i „klasy”, a zarazem pierwszym pokoleniem grającym w prymitywne gry wideo podłączane do telewizora. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które przegrywało piosenki z radia na kasetę i które wie, jaka analogia zachodzi między ołówkiem i walkmanem. Jesteśmy … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Muzyka i Rozrywka

„Titus”, kolejna rockowa gwiazda, jurorem popowego teleturnieju…

Już niebawem zobaczymy i usłyszymy jednego z najbardziej kontrowersyjnych polskich muzyków: Tomasza „Titusa” Pukackiego w programie promującym muzykę popową, czyli w „Bitwie na głosy”. Titus nie przejmuje się porównaniami do Nergala, hasłami o skomercjalizowaniu czy też bezczelnymi wypowiedziami ludzi na swój temat. Jak donosi Onet.pl: Gdy media obiegła wieść, że Tomasz „Titus” Pukacki, basista i wokalista metalowej grupy Acid Drinkers, został członkiem jury trzeciej edycji „Bitwy na głosy”, niektórzy fani przecierali oczy ze zdumienia. W końcu jak to możliwe, że on, wywrotowy rockandrollowiec pełną gębą, bawi w popowym programie telewizyjnym? – Ch** mnie obchodzi, kto i co sobie na mój temat pomyśli – odpowiada muzyk. – I was born, po to, żeby robić, co mi się żywnie podoba. Titus z natury jest bardzo ciekawym i wesołym człowiekiem, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.  … Czytaj »

Kategorie: Ciekawostki, Humor, Muzyka i Rozrywka