Biblioteka

Dieta Atkinsa

Dieta Atkinsa

  W poprzednim artykule zajmowaliśmy się dietą doktora Dukana, która opierała się na spożywaniu dużej ilości białek. Dziś zajmiemy się jadłospisem opracowanym przez jego kolegę po fachu – doktora Atkinsa. Te dwie diety są do siebie podobne pod wieloma względami. Po pierwsze, obie ograniczają spożywanie węglowodanów do minimum. Po drugie, dzielą się na etapy, z których pierwszy jest bardzo restrykcyjny, a ostatni można stosować do końca życia, gdyż polega na stałej zmianie nawyków żywieniowych. Różnica pomiędzy „Atkinsem”, a … Czytaj »

Kategorie: Diety, Kuchnia

Dieta Doktora Dukana

Dieta Doktora Dukana

  Dziś zajmiemy się „królową diet”, czyli bardzo popularną dietą wysokobiałkową Doktora Dukana. Ostatnimi czasy zrobiła ona zawrotną karierę. Z Dukanem odchudzały się hollywoodzkie gwiazdy i zwykli śmiertelnicy. Powstała niezliczona ilość książek na jej temat. Co kryje się za tak wielkim sukcesem? Odpowiedź jest prosta – wykorzystanie efektu psychologicznego. Na pierwszym etapie diety szybko ubywa kilogramów, co zachęca do jej kontynuowania. Zwolenników Dukana z dnia na dzień przybywa, ponieważ stworzył jadłospis, który pozwala najeść się do … Czytaj »

Kategorie: Diety, Kuchnia

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Co prawda ostateczną sumę zebraną przez tegoroczną edycję WOŚP poznamy dopiero na początku marca, ale już dziś wiemy, że udało się zebrać ponad 39 mln złotych. Szef całej akcji Jurek Owsiak ogłosił, że już teraz uda się zakupić wszystko to, co fundacja planowała przed wczorajszym finałem. W tym roku cel ogólnopolskiej zbiórki jest nietypowy. Pod hasłem „Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów” grano zarówno dla wsparcia terapii noworodków i niemowląt oraz w celu … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Ciekawostki

Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska

  Dziś pod lupę bierzemy kolejny sposób na utratę zbędnych kilogramów, a mianowicie dietę kopenhaską zwaną inaczej dietą szwedzką lub 13-dniową. Jest to dieta kontrowersyjna, która ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Lekarze zgodnie twierdzą, że jest to dieta wycieńczająca organizm, ponieważ dzienna dawka energii oscyluje w granicach 500 kalorii! Z tego powodu nie jest ona polecana nastolatkom oraz kobietom karmiącym. Pomimo wad, dieta ta przynosi piorunujące efekty. W ciągu 13 dni można „zgubić” 8 kilogramów. … Czytaj »

Kategorie: Diety, Kuchnia

Dieta kapuściana

  Wraz z nadejściem Nowego Roku, wiele z nas postanowiło „wziąć się za siebie” i przejść na dietę. Którą z nich wybrać, aby odchudzać się skutecznie? Niniejszym artykułem rozpoczynamy cykl, w którym będziemy analizować najpopularniejsze diety, wskazując na ich zalety oraz wady. Na pierwszy rzut pod lupę idzie słynna dieta kapuściana. Dieta ta jest przez wielu lekarzy uważana za zdrową i wzmacniającą odporność. Z tego powodu możemy ją bez obaw stosować w okresie przeziębienia i grypy. Duże dawki witaminy C, które się przyjmuje w czasie jej trwania, z pewnością pomogą nam w walce z pierwszymi oznakami choroby. Ponadto dieta ta jest bogata w witaminę E, która pozytywnie wpływa na wzrok oraz witaminę A, która poprawi stan naszej skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo kapusta jest bogata w błonnik, który przyspiesza pracę jelit. Czy są … Czytaj »

Kategorie: Diety, Kuchnia