Biblioteka

Sezon grillowy czas zacząć

Sezon grillowy czas zacząć

  Pogoda nareszcie sprzyja grillowaniu. Pyszne kiełbaski, skwierczący boczek i soczysta karkówka śnią nam się po nocach. Ale co z osobami będącymi na diecie? I dla nich znajdzie się coś pysznego. Oto kilka sprawdzonych przepisów na dietetyczne dania z grilla, które nie tylko świetnie smakują, ale również sprzyjają utrzymaniu smukłej sylwetki. Szaszłyk drobiowo-warzywny Pierś z kurczaka marynujemy dzień wcześniej w mieszance składającej się z sosu sojowego, 2 łyżek miodu, soku wyciśniętego z limonki lub cytryny oraz czosnku. Nadziewamy … Czytaj »

Kategorie: Diety, Kuchnia, Przepisy

Jak zadbać o wodę w ogrodowym basenie

Jak zadbać o wodę w ogrodowym basenie

Podczas korzystania z domowego basenu nie unikniemy problemu związanego z jego czyszczeniem. Aby jak najdłużej cieszyć się czystą i wolną od bakterii wodą należy odpowiednio o niego zadbać. Poniżej opiszemy jak to zrobić, nie wydając przy tym fortuny. Widoczne gołym okiem zabrudzenia unoszące się na powierzchni wody można usuwać ręcznie za pomocą teleskopowego kija zakończonego siatką o drobnych oczkach. Gdy nie mamy czasu na takie rozwiązanie można zainstalować tzw. skimmer, który automatycznie zasysa wodę przy … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Polecane, Twój dom

Marsz po zdrowie

Marsz po zdrowie

  Wiosna wreszcie zawitała do naszego kraju i ludzie wylegli na ulice w poszukiwaniu słońca i świeżego powietrza. Spacery są bardzo zdrową formą spędzania wolnego czasu i zamiast marudzić na brak kondycji i energii, powinniśmy pomaszerować po zdrowie. Ostatnimi czasy furorę robi nordic walking, czyli energiczny marsz przy użyciu specjalnych kijków. Skąd właściwie pochodzi ta dyscyplina sportu? Jak sama nazwa wskazuje jej początków należy szukać na dalekiej północy, a konkretnie w Finlandii. W latach 30. niejaki Marko … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Sport, Zdrowie i Fitness

Zima nie odpuszcza

Zima nie odpuszcza

Przedłużająca się zima działa już wszystkim na nerwy. Zimowa aura wpływa niekorzystnie na nasze samopoczucie, co niesie za sobą szereg poważnych konsekwencji. Przede wszystkim spada nasza odporność, bo układ immunologiczny pracując na pełnych obrotach nie ma czasu na odpoczynek. Ciągłe choroby powodują zmniejszenie efektywności w pracy i mniejszą aktywność fizyczną oraz spadek kondycji. Dodatkowo ustawiczny brak słońca, sprawia, że nasz organizm nie produkuje wystarczającej dawki witaminy D, która utrzymuje w dobrej kondycji nasze mięśnie i … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Ciekawostki, Humor