Biblioteka

Jaki kupić prezent na Dzień Dziecka?

Jaki kupić prezent na Dzień Dziecka?

1 czerwca zbliża się wielkimi krokami. Dzieci już nie mogą się doczekać, natomiast dorośli gorączkowo szukają prezentów, które zadowolą ich pociechy. Jeśli należysz do grupy tych, którzy kompletnie nie wiedzą co kupić, przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim kilka ciekawych pomysłów. Pluszak Maskotka to idealny prezent dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie potrafią budować czy układać klocków (nie wspominając o puzzlach). Pluszaki najlepiej nadają się przytulania. Jest ich całe mnóstwo od malutkich po zajmujące sporą część pokoju. … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Ciekawostki

Pomarańczowa skórko żegnaj!

Pomarańczowa skórko żegnaj!

Pomarańczowa skórka to popularne określenie cellulitu, który prędzej czy później dotyka każdą z nas. Przypadłość ta jest w dużej mierze spowodowana niewłaściwą dietą i brakiem ruchu, lecz my – kobiety mamy do niego po prostu predyspozycje. Struktura naszej skóry i zaburzenia w gospodarce hormonalnej sprawiają, że pomarańczowa skórka ma dogodne warunki do rozwoju. Nie należy jednak załamywać rąk, tylko trzeba zacząć z nią walczyć. Walkę z cellulitem możemy prowadzić na dwa fronty: w domu i w … Czytaj »

Kategorie: Kobieta, Zdrowie i Fitness

Fakty i mity na temat grillowania

Fakty i mity na temat grillowania

  W Polsce sezon grillowy rozpoczął się na dobre. Na każdym kroku, jak kraj długi i szeroki, ludzie grillują na świeżym powietrzu ciesząc się słońcem i zbliżającym się latem. Ale czy aby na pewno jest to zdrowy zwyczaj? Istnieje kilka mitów na temat grillowania, które postaramy się dziś obalić. Mit nr 1: Jedzenie grillowanego jedzenia może powodować raka jelita grubego. Kiedy z grillowanego tłustego mięsa wytapia się tłuszcz, który spada na rozgrzane węgle, powstają toksyczne substancje, które odparowują … Czytaj »

Kategorie: Kuchnia, Zdrowie i Fitness