Biblioteka

Jak nauczyć dziecko pływać

Jak nauczyć dziecko pływać

Umiejętność pływania z pewnością przyda się każdemu. Bywają sytuacje, w których może nam ona uratować życie. Właśnie dlatego należy nauczyć dziecko podstaw poruszania się w wodzie możliwie jak najwcześniej. Nauka pływania powinna odbywać się stopniowo – krok po kroku. Najlepiej jeśli pierwszy kontakt z głębszą wodą dziecko będzie miało na basenie. Jest to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie. Zaczynamy od złapania dziecka pod pachami i przemieszczamy się z nim po basenie, musi powoli oswoić się z wodą. - … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Inspiracje

Uwaga na kleszcze

Uwaga na kleszcze

  Tegoroczne lato upływa pod znakiem oblężenia kleszczy. Długa i sroga zima wcale nie zmniejszyła ich populacji, a wręcz przeciwnie, sprawiła, że są jeszcze bardziej rozdrażnione i agresywne. Każdy spacer czy wypad na działkę może skończyć się ukąszeniem przez kleszcza i wtedy zaczynają się prawdziwe problemy. Kleszcze zaliczamy do pasożytów, czyli organizmów, które do przetrwania potrzebują żywiciela, często większego i silniejszego od siebie, który jednak pozostaje całkowicie bezbronny w starciu z małym intruzem. Samica kleszcza do złożenia … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Zdrowie i Fitness

Słońce – wróg czy sprzymierzeniec?

Słońce – wróg czy sprzymierzeniec?

Sezon wakacyjny jest już w pełni, Polacy masowo wyjeżdżają na wakacje, często do krajów, gdzie pogoda gwarantuje codzienne zażywanie kąpieli słonecznych. Promienie UVB sprawiają, że w naszym organizmie dochodzi do syntezy witaminy D3, która umożliwia przyswajanie wapnia i fosforu. W rezultacie wzmocnieniu ulegają nasze kości, a i samopoczucie pod wpływem fitohormonów znacznie się poprawia. Zatem dlaczego słyszymy zewsząd o zgubnym wpływie słońca na nasze zdrowie? O szkodliwości promieni UVA i UVB mówią głównie dermatolodzy, którzy ostrzegają … Czytaj »

Kategorie: Polecane, Zdrowie i Fitness