Biblioteka

Sposób na jesienną chandrę

Sposób na jesienną chandrę

Początek jesieni mamy już za sobą. 23 września dzień zrównał się z nocą, jednak już od następnego dnia zmrok zaczął dominować nad światłem dziennym. Różnica ta z biegiem czasu staje się coraz bardziej odczuwalna. Rozpoczyna się okres ponurej pogody, pierwszych przymrozków, ogólnego ochłodzenia. To wszystko ma niestety negatywny wpływ na nasze samopoczucie nie wspominając o licznych przeziębieniach. Jednym słowem jesteśmy przygnębieni, nic nam się nie chce, nasz nastrój wyraźnie się pogarsza. Jak sobie z tym … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Ciekawostki, Sport

Domowe sposoby na jesienne przeziebienie

Domowe sposoby na jesienne przeziebienie

Z racji, iż powoli zbliża się jesień, a pogoda za oknem nas nie rozpieszcza,  warto byłoby się zastanowić, jak sobie radzić z przeziębieniem, lub mu zapobiegać.  Gdy złapie nas przeziębienie, warto leczyć już pierwsze objawy. Podczas uprawiania sportu, polecam korzystać ze specjalnej odzieży sportowej,  dzięki której unikniemy kontaktu z niską temperaturą. Najlepiej unikać wieczornych spacerów w zbyt lekkim ubraniu, a do zimnego piwa wsypywać szczyptę soli, aby uniknąć zaziębienia gardła. W pierwszych stadiach przeziębienia  polecić mogę … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Polecane, Zdrowie i Fitness

Szczepić się czy nie szczepić?

Szczepić się czy nie szczepić?

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni zwiększa się ryzyko zachorowań na grypę. Kolejki w aptekach zaczynają się wydłużać, a my, jak co roku, zadajemy sobie pytanie: szczepić się czy nie szczepić? Czy szczepionka rzeczywiście jest w stanie uchronić nas przed zachorowaniem? A może jest tylko kolejnym sposobem na wyłudzenie od nas pieniędzy przez koncerny farmaceutyczne? Szczepienia przeciwko grypie są polecane przez Światową Organizację Zdrowia, więc z całą pewnością nie są naszym polskim wymysłem. Z drugiej strony, nie … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Zdrowie i Fitness

Co zabrać ze sobą w górską podróż

Co zabrać ze sobą w górską podróż

Wyprawy w góry to nie tylko dobra zabawa. Do każdej wycieczki należy się odpowiednio przygotować tj. spakować tak, aby ekwipunek składał się z najpotrzebniejszych rzeczy i ważył możliwie jak najmniej. Jeśli będziemy wiedzieli co stanowi niezbędne minimum, a co będzie wyłącznie zbędnym balastem, wówczas pakowanie nie będzie problemem.Z pewnością należy ustalić ile będzie trwała nasza górska wyprawa oraz czy żywność zabieramy ze sobą czy kupujemy na miejscu. Najprostszym rozwiązaniem jest sporządzenie listy rzeczy, które są niezbędne. W … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Sport