Biblioteka

Alkomat w każdym aucie

Alkomat w każdym aucie

Jak tłumaczy premier, z powodu ostatnich wypadków z udziałem pijanych kierowców, potrzebne są diametralne zmiany w przepisach. Jednym z pomysłów jaki padł z ust premiera, było obowiązkowe wyposażenie każdego auta w alkomat. Osoby nie posiadające alkomatu w aucie, będą karane mandatami karnymi. Nasuwa się tu kilka pytań: - Co z abstynentami? - W jaki sposób alkomat zablokuje pijanego kierowcę? - Jak wysokie będą mandaty za brak alkomatu? - Czy to ma w ogóle sens? Stwierdzenie Premiera wyglądało następująco: Premier powiedział, … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Humor, Zdrowie i Fitness

Obniżamy gorączkę domowymi sposobami

Obniżamy gorączkę domowymi sposobami

Okres jesienno-zimowy sprzyja przeziębieniom. Oprócz bólu gardła i kataru towarzyszy nam również gorączka. W wielu przypadkach temperatura ciała zbliża się do niebezpiecznej granicy 40 stopni Celsjusza. Aby móc ją skuteczne zmniejszać musimy zastosować się do kilku porad. Dlaczego właściwie mamy gorączkę? Naturalna temperatura ludzkiego ciała wynosi 36,6°C. Jeśli jest ona wyższa przeważnie oznacza to iż nasz organizm rozpoczyna walkę z wirusami lub bakteriami. W tym momencie wiele osób sięga po leki przeciwgorączkowe. Jednak nie jest to do … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Pomysłowa Pani Domu

Walka z katarem. Jak się go pozbyć?

Walka z katarem. Jak się go pozbyć?

Jednym z objawów przeziębienia jest uporczywy katar, który według przysłowia trwa tydzień. Istnieje jednak kilka sposobów na złagodzenie i szybsze pozbycie się kataru. Oto kilka z nich: Jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na katar jest aromaterapia wykonywana olejkami eterycznymi np. eukaliptusowym. Można również skorzystać z ziół takich jak rumianek lub lawenda.  Ponadto przydatne okazać się mogą miętowe krople i ostre przyprawy np. chrzan lub imbir. Warto zaznaczyć, że sposoby te są najzdrowsze, gdyż są pochodzenia … Czytaj »

Kategorie: Aktualności, Bez kategorii, Polecane, Pomysłowa Pani Domu