» Aktualności, Humor, Zdrowie i Fitness » Alkomat w każdym aucie

Alkomat w każdym aucie

Jak tłumaczy premier, z powodu ostatnich wypadków z udziałem pijanych kierowców, potrzebne są diametralne zmiany w przepisach. Jednym z pomysłów jaki padł z ust premiera, było obowiązkowe wyposażenie każdego auta w alkomat. Osoby nie posiadające alkomatu w aucie, będą karane mandatami karnymi. Nasuwa się tu kilka pytań:

- Co z abstynentami?

- W jaki sposób alkomat zablokuje pijanego kierowcę?

- Jak wysokie będą mandaty za brak alkomatu?

- Czy to ma w ogóle sens?

Stwierdzenie Premiera wyglądało następująco: Premier powiedział, że chce rozwiązać problem tzw. przypadkowych nietrzeźwych, czyli ludzi, którzy wsiadają za kierownicę, będąc przekonani, że już wytrzeźwieli. Nasza wyobraźnia nie wykracza poza te kilka godzin, więc aby ograniczyć to zjawisko, chcemy wprowadzić obowiązek posiadania alkomatu. Oczywiście obowiązku korzystania nie będzie – podsumował Tusk.

Jak zapowiedział, zmiany w prawie planowane są na początek 2015 roku.

Skoro obowiązku korzystania nie będzie, więc jak to się ma do zachowania bezpieczeństwa i czy to nie kolejny sposób na załatanie dziury budżetowej?

Kategorie: Aktualności, Humor, Zdrowie i Fitness Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>