» Aktualności, Ciekawostki, Domowe sposoby na...., Pomysłowa Pani Domu » Jak pozbyć się przykrych zapachów w domu?

Jak pozbyć się przykrych zapachów w domu?

Nie będziemy opisywać sztucznych odświeżaczy powietrza, które można kupić w sklepie. Większość z nich jedynie maskuje zapach, stępiając zmysł węchu i tym samym ograniczając odbiór zapachów. A nie o to przecież nam chodzi. Skupimy się na alternatywnych, bardziej naturalnych sposobach odświeżenia powietrza w domu.

Oczyszczona soda – znakomicie wchłania nieprzyjemne zapachy. Jak należy ją stosować? Wystarczy wsypać do pojemnika sodę oczyszczoną dodać kilka kropel olejku eterycznego i pozostawić w pomieszczeniu na kilka dni. Efekt jest naprawdę zadowalający.  Jeśli przykry zapach pochodzi z pojemnika na śmieci należy posypać jego dno sodą. Gdy źródłem zapachu jest lodówka, ustawiamy w niej niewielki kubeczek z sodą.

Olejki zapachowe – olejki eteryczne skutecznie odświeżają i odkażają powietrze w zamkniętych pomieszczeniach. Kilka kropel olejku herbacianego rozcieńczonego wodą i dodanego do spryskiwacza sprawia, że oddycha się znacznie przyjemniej.

Cytryna – świetnie nadaje się do stosowania w kuchni. Dobrze pochłania zapachy smażonych dań. Jeśli jednocześnie pieczemy ciasto i smażymy filety rybne, aby wszystko nie pachniało jak w smażalni nad Bałtykiem możemy zastosować trik z cytryną. Wystarczy pokroić ją w plastry i gotować obok w garnku bez przykrywki.

Rośliny doniczkowe – nie tylko ładnie wyglądają, ale również filtrują powietrze. Odpowiednia ilość roślin z pewnością sprawi, że jakość powietrza w naszym domu znacznie się podniesie.

Pamiętajmy aby systematycznie wietrzyć mieszkanie. Pomoże nam to nie tylko ograniczyć niechciane zapachy, ale również będzie miało korzystny wpływ na drogi oddechowe.

Kategorie: Aktualności, Ciekawostki, Domowe sposoby na...., Pomysłowa Pani Domu Tagi: , , ,

  1. Bernard pisze:

    A Jak szybko i skutecznie pozbyć się zapachy czosnku?

  2. łozo pisze:

    Umyć zęby :D

Dodaj komentarz

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>