» Aktualności, Pomysłowa Pani Domu, Twój dom » Pozbądź się suchego powietrza w domu

Pozbądź się suchego powietrza w domu

Rozpoczynający się okres grzewczy oznacza pojawienie się suchego powietrza. Przedstawiamy kilka cennych porad jak utrzymać odpowiedni poziom wilgotności w naszych domach.

Zadbaj o dużą ilość roślin

Szczególnie polecane są rośliny o dużych liściach ponieważ to właśnie one najlepiej oddają do otoczenia wodę pobraną wcześniej z gleby. Ustawienie obok siebie kilku takich roślin tworzy przyjazny mikroklimat w całym pomieszczeniu.

Wietrz dom

Dobry sposób gdy za oknem nie panuje zbyt duży mróz. Okna otwierane trzy razy dziennie na kilka minut skutecznie przewietrzą całe mieszkanie. Powietrze na zewnątrz jest przeważnie wilgotniejsze od domowego. W czasie dużych mrozów można jedynie uchylić okno.

Susz pranie w domu

Jeśli mamy możliwość najlepiej będzie użyć suszarki mocowanej do grzejnika. Co prawda suszenie potrwa nieco dłużej niż np. na grzejniku, ale przez dłuższy czas będziemy mogli cieszyć się wilgotniejszym powietrzem.

Zaopatrz się w nawilżacz elektryczny

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nawilżaczy różniących się kształtem, pojemnością zbiornika i funkcjami. W domowych warunkach warto wybrać model, który posiada regulację stopnia nawilżania, ma możliwość dodania aromatu czy został wyposażony w filtr przeciw powstawaniu kamienia.

Kategorie: Aktualności, Pomysłowa Pani Domu, Twój dom Tagi: , , ,

  1. sylwek pisze:

    Ja zawsze daje mokry ręcznik na kaloryfer i mam spokój na kilka godzin!

Dodaj komentarz

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>