» Ciekawostki, Inspiracje, Twój dom » Twoja szafa mówi o Tobie

Twoja szafa mówi o Tobie

Parafrazując znane powiedzenie: „Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem ci kim jesteś”, można by rzec: „Pokaż mi swoją szafę, a powiem ci kim jesteś”. Zawartość garderoby odzwierciedla Twoją osobowość i temperament. Co prawda, nie ubiór zdobi człowieka, ale trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że to właśnie na jego podstawie osądzamy drugiego człowieka. Jedni wolą nie wyróżniać się z tłumu, w związku z czym w ich szafie dominują takie kolory jak czerń, szarość i beż. Inni wręcz przeciwnie – stawiają na odważne połączenia i krzykliwą kolorystykę. Niezależnie od stylu ubierania się zadbaj o porządek w swojej szafie. Badania naukowe dowodzą, że ludzie żyjący w harmonii z otoczeniem są mniej narażeni na stres, co z kolei wpływa na lepsze zdrowie i większą wydajność w pracy. Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na walkę z bałaganem. Jeśli chcemy zwiększyć funkcjonalność szafy i zagospodarować niewykorzystane przestrzenie, powinniśmy zaopatrzyć się w system tekstylny do przechowywania odzieży. Ulubione koszule i sukienki powieśmy na specjalnych wieszakach pokrytych mikropluszem, który zapobiega ześlizgiwaniu się ubrań. Pościel i grubsze zimowe swetry schowaj do specjalnych worków próżniowych, które zmniejszą ich objętość. Te proste rozwiązania sprawią, że zyskasz dodatkowe miejsce na nowe ubrania, których kolor wiele powie o twoim charakterze. Jeśli w twojej szafie przeważa czerwień, jesteś osobą energiczną i pełną werwy. Żyjesz szybko i intensywnie. Lubisz się wyróżniać i sprawować władzę nad innymi. Twoim przeciwieństwem są ludzie, którzy gustują w bieli. Jest to kolor, który w naszej kulturze symbolizuje czystość, niewinność i lekkość. Mało kto zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę biel to nic innego jak najjaśniejszy odcień szarości. Zarówno biel jak i czerń nie występują w tęczy. Jest to spowodowane tym, iż biel odbija wszystkie promienie słoneczne, a czerń całkowicie je pochłania. Kolor żółty przypisywany jest ludziom o pogodnym usposobieniu, lecz uwaga, bywają oni także zawzięci i zazdrośni. Z kolei zieleń to kolor optymistów oraz ludzi kochających wolność i niezależność. Podobno jest to również barwa wybierana najchętniej przez ludzi o wysokim poziomie IQ. Osoby lubiące fiolet cechuje zamiłowanie do piękna, tajemniczość i intuicja. Są to ludzie uduchowieni i szlachetni, którzy chętnie śpieszą z pomocą innym. Każdy kolor ma swoje znaczenie i bogatą symbolikę. Spójrzmy zatem, która barwa zdominowała naszą garderobę i dowiedzmy się o sobie czegoś nowego.

Kategorie: Ciekawostki, Inspiracje, Twój dom Tagi: , , , ,

 1. nika pisze:

  A gdzie podział się kolor niebieski w tym zestawieniu? Zabrakło. Dlaczego?

 2. kolo pisze:

  Ja lubię nosić rzeczy w kolorze czarnym, najmniej się brudzą. Poza tym ten kolor zawsze będzie modny!

  1. nika pisze:

   Ale tylko w czarnym? Kojarzy mi się to z pewną grupą osób. Czarny jest dobry od czasu do czasu i jako dodatek. Na dłuższą metę jest dołujący.

 3. Ania pisze:

  Kolor niebieski jak dla mnie jest zimny i kojarzy mi się raczej z kultem maryjnym. Nie mam ani jednej niebieskiej rzeczy.

 4. daniel pisze:

  Ja nie specjalnie zwracam uwagi na kolory, idę do sklepu i kupuje to co mi sie podoba :) . Może temu ze jestem facetem. Oprócz różowego hehehe.

 5. Ania pisze:

  Różowy powoli przestaje być damskim kolorem:) Już nieraz widziałam facetów w różowych swetrach:)

 6. daniel pisze:

  I co Ania podobali Ci się w takim kolorze?

 7. WIola pisze:

  Mi osobiście się nie podobają faceci w różowym.

 8. kkk pisze:

  Ja ubieram praktycznie wszystko poza białym.

 9. DZizi pisze:

  he nie wiedziałam, że kolory mają takie znaczenie, a żyje na tym świecie już 30 lat

Dodaj komentarz

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>