» Aktualności, Bez kategorii, Polecane, Pomysłowa Pani Domu » Walka z katarem. Jak się go pozbyć?

Walka z katarem. Jak się go pozbyć?

Jednym z objawów przeziębienia jest uporczywy katar, który według przysłowia trwa tydzień. Istnieje jednak kilka sposobów na złagodzenie i szybsze pozbycie się kataru. Oto kilka z nich:

Jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na katar jest aromaterapia wykonywana olejkami eterycznymi np. eukaliptusowym. Można również skorzystać z ziół takich jak rumianek lub lawenda.  Ponadto przydatne okazać się mogą miętowe krople i ostre przyprawy np. chrzan lub imbir. Warto zaznaczyć, że sposoby te są najzdrowsze, gdyż są pochodzenia naturalnego i nie ingerują zbytnio w nasz organizm.

Jeśli sposoby domowe nie przynoszą rezultatu i zaczynamy odczuwać ból głowy w okolicy skroni i brwi  możemy być pewni, że nasze zatoki zostały zainfekowane. Tutaj tradycyjne sposoby na niewiele się zdadzą. Musimy sięgnąć po środki farmakologiczne. Z pomocą przychodzą nam tabletki na katar, w których składzie znajduje się pseudoefedryna i ibuprofen. Najlepsze rezultaty uzyskamy łącząc tabletki z inhalacjami.

Ważnym elementem wpływającym na nasze drogi oddechowe jest poziom wilgoci w domowym powietrzu. Suche powietrze ma niekorzystny wpływ na śluzówkę nosa, może doprowadzić do podrażnień i stanów zapalnych. Nie zapominajmy więc o odpowiednim nawilżeniu powietrza przez cały okres grzewczy.

Należy dać sobie trochę czasu na regenerację, gdyż żadna kuracja nie przyniesie trwałych efektów, jeśli nie damy organizmowi chociaż kilku dni na odpoczynek i wrócenie do formy.

Kategorie: Aktualności, Bez kategorii, Polecane, Pomysłowa Pani Domu Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>