» Aktualności, Ciekawostki » Wiosenne przesilenie

Wiosenne przesilenie

Wiosenne zmęczenie spowodowane przesileniem może trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni będąc dla wielu osób niemiłą zagadką. Jednak niekorzystne samopoczucie jest sprawą zupełnie naturalną. Ma to związek z niedoborem witamin C, D i E oraz mikroelementów w zimowej, ubogiej diecie, a to właśnie objawia się apatią i problemami z pamięcią oraz skupieniem uwagi.

Odżywianie

Niedobór witamin można uzupełnić suplementami, naturalnie korzystniej zaplanować dietę w której znajdą się takie produkty jak ryby lub chude mięso, pełnoziarniste pieczywo, nabiał i nowalijki. Ważny jest również sposób odżywiania. Powinno się jeść mało ale za to często, najlepiej 5 razy dziennie wliczając najważniejszy posiłek dnia czyli śniadanie. Dobrym pomysłem będą przekąski w postaci owoców. Rano zamiast kawy można sięgnąć po herbaty ziołowe i owocowe oraz dużą ilość wody mineralnej.

Chwila relaksu

Podczas zimy nasz organizm nastawiony był przede wszystkim na obronę przed zimnem, zarazkami, przeziębieniem itp. Teraz może nieco „odetchnąć” i przestawić się na inny tryb pracy. Aby mu w tym pomóc musimy troszkę zwolnić tempo i pozwolić sobie na odpoczynek. Dużo snu, często spacery oraz słońce z pewnością nam w tym pomogą.

Kategorie: Aktualności, Ciekawostki Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>